Sylwia M.

- motywacja to coś, co pozwala Ci zacząć, nawyk to coś, co pozwala Ci wytrwać.
image
WIEK:27 lat
DOŚWIADCZENIE:4 lata
SPECJALIZACJE:odżywianie, redukowanie masy ciała, detoksykacja, odżywianie komórkowe, wspieranie pracy przewodu pokarmowego
ZAINTERESOWANIA:vinyasa joga

Oferta

konsultacja żywieniowa - Olsztyn

- ustalenie planu żywienia ...

konsultacja żywieniowa online

- ustalenie planu żywienia ...

Kurs zmiany nawyków żywieniowych online - konsultacja żywieniowa gratis

Kompleksowy kurs zmiany naw...

Wykład próbny - bezpłatne

Chcesz sprawdzić, czy taki ...

O mnie

Nie do końca było tak, że zawsze miałam jakiś problem z wagą, ponieważ wiele lat temu podejrzewano u mnie anoreksję (w wieku 10 lat ważyłam niespełna 30 kilogramów). Problemem nie był jednak fakt, że nie umiałam normalnie jeść, a to, że nie potrafiłam jeść zdrowo i byłam uzależniona od przetworzonego jedzenia.

Całe życie borykałam się z przewlekłym stanem zapalnym jelit (choroba Leśniowskiego-Crohna), z kiepską odpornością, nieprawidłową masą ciała, a nawet osteoporozą i zwyrodnieniami stawów (tak, w wieku 20 lat). Przede wszystkim nigdy nie dbałam o to, jak powinno wyglądać moje odżywianie, nikt mnie tego nie uczył.

Cierpiałam na braki energii, zmęczenie, stany depresyjne i przechodziłam ze skrajnej niedowagi w otyłość ukrytą. Wypadały mi włosy, łamały się paznokcie, miałam również podobno nieuleczalną anemię. Częste wizyty w szpitalu były normą.

Moje zaniedbanie żywieniowe doprowadziło do tego, że przez wiele lat nieskutecznego leczenia farmakologicznego skończyłam na stole operacyjnym, gdzie wycięto mi część przewodu pokarmowego. Operacja nie polepszyła mojego stanu zdrowia.

Pewnego dnia, zainspirowana jedną osobą, zaczęłam zgłębiać tajniki odżywiania, zgubiłam 10kg, ale nadal nie był to szczyt dobrego samopoczucia, borykałam się także z efektem jo-jo. Trafiłam w końcu na swoją trenerkę, która pokazała mi, jak ważne jest oczyszczanie organizmu i odżywianie komórkowe.

Odkąd zaczęłam się stosować do jej rad, utrzymuję swoją wagę ciała. Nie mam anemii, ponoć nieuleczalnej, moje wyniki krwi są w normie, nie mam problemów ze zwyrodnieniami, a szpitala nie widziałam już 4 lata. I nie mam zamiaru tam wracać! :) No i oczywiście.. z żywieniowego ignoranta stałam się świadomą osobą, dzięki zaangażowaniu w sprawę uzyskałam wykształcenie dietetyka oraz trenera odżywiania, a tę wiedzę przekazuję innym i jest to moja praca. I pasja.

Justfitup.com używa plików cookies w celu zapewniania najwyższej możliwej sprawności naszego portalu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z portalu oznacza akceptację plików cookies.Polityka Prywatności